Publikované

Aloe Vera

aloe vera 300x200 Aloe Vera

Rastlinu aloe vera považuje veľa ľudí za zázračný dar prírody. Jej listy sú zásobárňou vitality a nášho zdravia. Priaznivé účinky Aloe vera na ľudský organizmus sú totiž nespočetné. Existuje viac ako dvesto druhov, ale len štyri majú liečivé účinky. Aloe dokáže urýchliť hojenie rán, popálenín, porezaní, uštipnutí, ale lieči aj alergie, vyrážky, ekzémy, zapálenú kožu, lupiny, kurie oká, opary a mnoho ďalších ochorení kože. Okrem toho však pomáha aj pri migrénach či bolestiach hlavy.

Výnimočné sú jej regeneračné schopnosti, aloe prečisťuje bunky, omladzuje pleť, posilňuje imunitu, stimuluje organizmus, odbúrava stres, znižuje hladinu cukru v krvi, pôsobí aj ako antioxidant, podporuje črevnú mikroflóru, viaže na seba škodlivé látky a tým detoxikuje organizmus. Z aloe vera sa vyrábajú lieky, pridáva sa do kozmetických prípravkov, využíva sa v ľudovom liečiteľstve a taktiež je využívaná pri výrobe potravinárskych výrobkov. Používaním prírodných produktov z aloe vera namiesto chemických prvkov vás príjemne prekvapia fakty, ako viac energie, omladnutie pleti, zníženie váhy, výborný metabolizmus a pod. Donedávna sa o aloe vera hovorilo iba v súvislosti s preháňacím efektom. Bolo ju dostať vo forme prášku. V dnešnej dobe je aloe vera na každom kroku. Nájdeme ju v každej predajni s potravinami. Pridávajú ju však vo veľmi malom množstve resp. veľa z nich obsahuje len malé percento aloe vera. Preto je najlepšie zakúpiť si výrobky, ktoré obsahujú 100% dužinu z aloe vera, vo forme šťavy alebo tabletky.

hxOkNf

aloe vera gel 300x186 Aloe Vera

Obsah živín v Aloe vera

-proteíny (jednoduché bielkoviny), nevyhnutné pre všetky živé bytosti; sú potrebné pri tvorbe tkanív a energie
-vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E a ďalšie
-minerálne látky draslík, vápnik, horčík, sodík, mangán, meď, zinok, chróm, železo a ďalšie stopové prvky
-aminokyseliny stavebné zložky bielkovín (v géle Aloe vera sa nachádza 20 z 22 aminokyselín a 7 z 8 esenciálnych aminokyselín)
-cukry sacharidy (polysacharid acemannan, ktorý dokáže priamo prenikať do krvi a má imunostimulačné účinky)
-enzýmy je to termolabilná látka, ktorá sa ničí pri 40 stupňoch Celzia, preto dnes pri tepelnej úprave sa nám enzými do tela nedostávajú; pretože bez enzýmov by telo nefungovalo, je rozumné ich prijímať aj touto cestou
-mastné kyseliny tri hlavné typy pôsobia ako silné protizápalové činidlá a sú to cholesterol, campestorol a D-sitosterol
-saponíny čistiace a antiseptické látky
-lignín drevitá látka so schopnosťou prieniku cez pokožku, sliznice
antrachinóny analgetické, antibakteriálne, protiplesňové a virucídne účinky.

Hlavné smery pôsobenia Aloe vera :

-detoxikuje telo od škodlivín. Odporúča sa užívať aspoň dvakrát do roka na jar a jeseň po dobu dvoch mesiacov.
-odstráni črevné a žalúdočné problémy. Vylepší vyprázdňovanie, zrýchľuje peristaltiku, ustúpi plynatosť a nadúvanie, pomáha pri hnačkách, zabraňuje dehydratácii, obnovuje zdravú črevnú mikroflóru, povzbudzuje činnosť pečene, žlčníka a pankreasu.
-vyrovnáva hladinu hormónov v organizme, pomáha pri neplodnosti. Lieči zápaly močových ciest, obličiek, prostaty, vaječníkov, maternice a výtoky. Zmierňuje bolestivú menštruáciu.
-posilňuje imunitný systém, ničí vírusy, plesne, baktérie a je prevenciou proti nádorovým ochoreniam, pri liečbe rakoviny je doplnkom liečby. Vďaka enzýmov lektínov a emodínov spomaľuje rast nádorových buniek, povzbudzuje imunitný systém.
-napomáha liečiť ochorenia kože, vlasov, nechtov, pásový opar, lupiny, ekzémy, akné, hemoroidy, psoriázu, popáleniny, spálenie slnkom. Aloe vera sa aplikuje na postihnuté miesta, uľavuje svrbenie, znižuje opuchy, prekrvuje postihnuté miesta, podporuje vznik nového epitelu. Pri psoriáze je potrebné kombinovať aj pitím šťavy.
-bojuje proti rôznym zápalom v tele, vrátané artrózy. Aloe vera svojimi protizápalovými účinkami pomôže predísť vážnemu ochoreniu poškodenia kĺbov.
-chráni bunky slinivky brušnej pred ich vyčerpaním pri ochoreniach cukrovky
-pomáha pri prekyslení organizmu, pálení záhy, intoxikácií organizmu
-protizápalové účinky pôsobia na postihnuté ďasná pri parandentóze
-upravuje vysoký krvný tlak, vysokú hladina cholesterolu
-lieči anémiu, upravuje látkovú výmenu
-podporuje chudnutie, pomáha pri nadváhe

Please follow and like us:
cute fb Aloe Vera
icon Visit us en US Aloe Vera
cute email Aloe Vera
cute google Aloe Vera
http://biowamarc.eu/aloe-vera/
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *