Posted on Vložiť komentár

Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

poznate zlozenie vasej kozmetiky 300x196 Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

Viete, že vaše bežné krémy, šampóny či deodoranty skrývajú chemické nebezpečenstvo? Kozmetické firmy zavádzajú tisíce ľudí – sľubujú krásu, a pritom na seba natierate agresívne chemické látky.
Toto je zoznam reagencií, ktoré ohrozujú zdravie užívateľov (dospelých či detí). Venujte pozornosť zloženiu vašej kozmetiky- plaťte za kvalitu, nie za značku plnú chémie.

PARABÉNY

Ich skrytý názov (Methyl, Ethyl, Benzyl, Propyl, Butyl – parabén, E214, E126).
Sú to konzervačné látky, tvoria 80% telovej a pleťovej kozmetiky (šampóny, krémy, sprchovacie gély, pasty atď.) Ich riziko spočíva v kumulácii – hromadení hormónu estrogén u žien. Vedie k narušeniu hormonálnej rovnováhy, zmenám vývoja plodu. Stopy parabénov boli nájdené v nádoroch prsníka. Výskumy naznačujú, že podporujú tvorbu rakovinových buniek. Radšej si im vyhnite a kupujte produkty „bez parabénov“.

hxOkNf

PARAFFINUM LIQUIDUM

Skrytý názov je (Prafín, Meniral Oil, Light mineral Oil, Vaselina, Paraffinum Perliquidum, Liquid).
Získava sa destiláciou z ropy, je to lacná náhrada olejov. Po nanesení krému máte pocit hebkosti a vláčnosti. Smutná pravda je, že sa vytvorí mastný film, ktorý neprepúšťa žiadny kyslík, pokožka nedýcha a zadržuje toxíny.
Negatívny dopad je – akné, ekzémy, upchávanie pórov, tvorba vrások, hromadenie ropných zložiek v uzlinách a pečeni. 80% krémov v bežných sieťach obsahuje ropné oleje vrátane kozmetiky pre deti.

GLYKOLY

Iný názov (Propylen glykol-PG, Propylen glykol-PEG, Ethylen glykol-EG).
Veľmi rýchlo prenikajú cez pokožku. Najdete ich v pastách, kondicionéroch, penách na holenie, krémoch, rúžoch. Spôsobujú postupné narušenie kožných buniek, alergie, dermatitídu, majú negatívny účinok na pečeň a obličky.

DEA (Diethanolamine), TEA (Triethanolamine)

EU ich obsah prísne kontroluje, keď môžete radšej sa im vyhnite. Testy preukázali alergické reakcie po použití produktov obsahujúcich tieto zložky. Sú to silné karcinogénne látky, ľahko prenikajú cez pokožku a ukladajú sa vo vašom tele. Ich dlhodobé užívanie vedie k poruchám imunity a plodnosti.

FTALÁTY

Iný názov (Butylsulfát, DBP, Dietylsulfát, DEP).
Sú v top 10 nebezpečných zložiek kozmetiky. Laky na nechty, parfumy, púdre, deodoranty, lubrigačné gély. Spôsobujú zníženie plodnosti u mužov a žien, poruchy vývoja plodu, hromadia sa v materskom mlieku.

ROZPÚŠŤADLÁ – Ethyl acetat, Butyl acetat

Môžete ich nájsť v lakoch na vlasy, lakoch na nechty – zabraňujú štiepeniu, riasenkách, parfumoch. Majú toxické účinky na nervový systém. Opakované použitie spôsobuje vysušenie a popraskanie pokožky.

synteticke latky v beznej kozmetike Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

Všetky tieto syntetické látky v bežnej kozmetike nie sú telu známe, a preto ich nedokáže spracovať. Hromadia sa v tkanivách a po určitom čase spúšťajú vážne zdravotné problémy. Našim cieľom je poukázať na nebezpečenstvo, ktorému ste denne vystavený.

Zvoľte si „Bio kozmetiku“, ktorá využíva samo – regeneračnú schopnosť pleti. Používa aktívne zložky z prírody bez zbytočnej chémie a zaťaženia organizmu.
Dajte si však pozor na pojem „Prírodná kozmetika“ a „Bio kozmetika“. Prírodná síce obsahuje cenné zložky, avšak môže disponovať prídavkom syntetických látok.
Bio kozmetika obsahuje výlučne prírodné zložky, preto si vyberajte len certifikované produkty. Sú cenovo rovnako dostupné ako bežná komerčná kozmetika. Plaťte za kvalitu, neplaťte za značku plnú chémie.

 

b1 Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

Zdroj: www.navratkuzdraviu.sk

Please follow and like us:
cute fb Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!
icon Visit us en US Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!
cute email Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!
cute google Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!
http://biowamarc.eu/poznate-zlozenie-vasej-kozmetiky-na-toto-si-dajte-pozor/
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *